B─Ťhem pandemie koronaviru, kter├í m├í na sv─Ťdom├ş uzav┼Öen├ş restaura─Źn├şch za┼Ö├şzen├ş, pracuje v jin├Żch oborech p┼Öes 80 procent pracovn├şk┼» v gastronomii a hotelnictv├ş. Ji┼ż p┼Öed kriz├ş gastronomie trp─Ťla nedostatkem pracovn├şk┼» a podle dat z pr┼»zkumu aplikace Grason, se situace nezlep┼í├ş ani po skon─Źen├ş krize. Grason se zeptal 500 respondet┼» pracuj├şc├şch v gastronomii na hlavn├ş pracovn├ş pom─Ťr, zda-li se po krizi do oboru vr├ít├ş. V├Żsledek je alarmuj├şc├ş.

80% pracovn├şk┼» si v pr┼»b─Ťhu krize na┼ílo pr├íci mimo gastronomii.

Pouze 31 procent dot├ízan├Żch kucha┼Ö┼» z┼»stalo v oboru, o n─Ťco m├ęn─Ť (cca 28 %) si jinou pr├íci nena┼ílo a v├şce jak 16 procent jich pracuje ve skladu. Dal┼í├ş p┼Öijali pr├íci v obchod─Ť, ve stavebnictv├ş nebo rozv├í┼ż├ş j├şdlo.

─î├ş┼ín├şk┼»/serv├şrek, barman┼» a v├Ż─Źepn├şch v gastronomii z┼»stalo v gastru jen 10%. Tito lid├ę z├şskali pr├íci hlavn─Ť ve skladech (32 %). V├şce jak 21 procent pracuj├şc├şch gastronomii si jinou pr├íci nena┼ílo a 12 procent dot├ízan├Żch pracuje v obchod─Ť/potravin├ích.

Na hlavn├ş pracovn├ş pom─Ťr se hodl├í vr├ítit jen 50% lid├ş, kte┼Ö├ş pracovali na HPP.

Lid├ę si pochvaluj├ş podm├şnky a p┼Ö├şstup k zam─Ťstnanc┼»m, kter├Ż poznali v nov├Żch oborech. Nejv├şce zmi┼łovan├Żmi d┼»vody, pro─Ź se necht─Ťj├ş vracet bylo: Nejistota, naoko p┼Öiznan├í minim├íln├ş mzda, neplacen├í dovolen├í, n├şzk├Ż plat, dlouh├ę sm─Ťny, pr├íce o v├şkendu nebo m├ílo ─Źasu na rodinu.

grason aplikace

Lid├ę gastronomii st├íle miluj├ş, 90% se chce vracet na brig├ídy.

Devades├ít procent dot├ízan├Żch se chce vracet do gastronomie na brig├ídy, jak sami ┼Ö├şkaj├ş je to pro n─Ť srdcov├í z├íle┼żitost. Ot├ízkou je jak na tento trend zareaguj├ş majitel├ę restaurac├ş a zda-li nap┼Ö├şklad zm─Ťn├ş za┼żit├Ż kr├ítk├Ż/dlouh├Ż t├Żden nebo rozd─Ťl├ş celodenn├ş sm─Ťny mezi v├şce pracovn├şk┼» nebo omez├ş otev├şrac├ş dobu.